vizitka new ua

Найважливіше в цій темі: спільний сон для вас, а не ви для спільного сну. Тобто спільний сон не є самоціллю. Так, можливо, буде легше жити. Годувати по кілька разів вночі сидячи... Скільки таке життя може тривати? Спільний сон – абсолютно нормальний. Іноді чуєш, що спати з дитиною важко: дитина прокидається, і йому потрібно дати груди. Дивлячись з чим порівнювати!

З кожним днем ваша дитина дорослішає, вчиться нового, і в її житті настає етап, коли ви повинні почати знайомити вашу дитину з новими продуктами відмінними від грудного молока – вводити прикорм. Прикорм – це продукти харчування, які вводяться в доповнення до грудного молока дитині першого року життя.

В цій сфері є також багато міфів – що можна, коли треба, як треба…

Поширена хибна думка, що жінка, яка годує дитину груддю, мусить виключити зі свого раціону досить багато продуктів, які нібито не можна їсти. Насправді мати, яка годує немовля, повинна харчуватися так, як вона звикла: тобто можете їсти все, що Ви їли під час вагітності.

Виключення з раціону низки фруктів і овочів — наприклад, капусти, буряка, квасолі, слив, винограду тощо — призводить лише до збіднення раціону, авітамінозу та розладів травлення у жінки.

Правильно організоване грудне вигодовування і нормальна лактація у матері, як правило, не потребує зціджування грудного молока. Але навчатися зціджувати жінка ще повинна під час вагітності і в перші дні після пологів у зв’язку з можливим виникненням показань для проведення цієї процедури.

Існує ціла низка ситуацій, коли необхідно зціджувати грудне молоко:

soska1Дослідження

Команда чилійських педіатрів на чолі з Кларітою Барбоза (Clarita Barbosa) разом з колегами з Вашингтонського університету (University of Washington), США, досліджувала 128 дітей. Вчених цікавили: характер годування дитини, особливості її поведінки в період дитинства і якість мови на різних етапах її розвитку.

Виявилося, що відмова від годування з пляшечки при досягненні дитиною дев'ятимісячного віку зменшує ризик розвитку у нього мовних порушень. Одночасно вчені встановили, що діти, які продовжували смоктати пальці або пустушку/соску довше трьох років, в три рази частіше набували мовні дефекти.

Результати досліджень про потреби у воді для дітей на грудному вигодовуванні свідчать про те, що діти перших 6 місяців не потребують допоювання водою навіть у спеку, якщо вони знаходяться на повноцінному грудному вигодовуванні. Дитина може отримувати необхідну їй кількість рідини з грудного молока, адже грудне молоко на 88% складається з води. Ці дослідження проводилися в місцях з різним кліматом (як у вологому, так і в сухому) при різниці температур 22–41 °C (71.6–105.8 °F) і відносної вологості 9–96%

В народі існує така думка, що лікуватися і одночасно годувати дитину грудьми – не сумісні речі, ти або лікуєшся і припиняєш годування, або терпляче переноси свою хворобу, бо ліки зашкодять твоїй дитині!

Але сучасна медицина і фармакологія дали на це конкретну відповідь, і поділила препарати на групи безпечності (залежності від джерел поділені на 4 або 5 груп безпечності) від цілком безпечних і сумісних з грудним вигодовуванням до небезпечних для дитини і не сумісних з грудним вигодовуванням. Та створені відповідні інформаційні міжнародні довідкові ресурси.